אתר יוון והאיים ממליצים על אתר זה להזמנת טיסות לכל יעדי יוון

 

כרטיס טיסה e-ticket

כרטיס טיסה e-ticket הוא כבר הכרטיס הנפוץ ביותר, כבר עברו הזמנים שהיינו צריכים ממש מהגיע פיזית עם כרטיס טיסה רגיל מנייר שהודפס ע"י סוכנות הנסיעות בה ביצענו הזמנה של כרטיס טיסה לחול, ברוב המקרים אתם נדרשים להגיע לנמל התעופה רק עם הדרכון שלכם ובדלפק הקבלה אתם כבר רשומים לטיסה ואין כלל צורך בכרטיס הטיסה עצמו, עם זאת כרטיס הטיסה האלקטרוני e-ticket משמש כאסמכתא להזמנתכם וחשוב שיש בידכם או בחשבון המייל שלכם לצורך הוכחה במקרה של תקלה, בעיקר, ראו מידע מקיף על כרטיס טיסה אלקטרוני בעמוד זה של אתר flight booking המידע נכתב ע"י אנשי מקצוע מובילים מתחום התעופה האזרחית בישראל, בשיתוף גורמים בכירים בעולם ההזמנות המקוונות באינטרנט בישראל של שרותים תירותיים מקוונים.

E-Ticket משמעותו Electronic Ticket, או בעברית כרטיס אלקטרוני. כרטיס האלקטרוני בדרך כלל מיועד לטיסות, אך ניתן למצוא גם בגורמים שונים, כמו תחבורה ציבורית, כרטיסי הופעות ועוד. בעיקרון העניין די פשוט, החלפת כרטיס טיסה ידני, נייר בכרטיס אלקטרוני. התהליך נכנס לתוקף ב 2008 ע"י IATA  - International Air Transport Association, או ארגון חברות התעופה הבינלאומי. כמו הרבה מוצרים ( מוזיקה למשל, דיסקים תקליטים ) גם כרטיסי טיסה הפכו תהליך של דיגטליזציה. רואי לציין שעדיין ניתן להשתמש בכרטיס ידני, אך פחות פופולרי, עולה יותר כסף ומשאבים, לכן מקומות מסוימים אף ידרשו על כך תשלום נוסף.

התהליך הוא פשוט, כשאר אתם מבצעים הזמנה דרך האינטרנט, באתר מתווך או באתר חברת התעופה, חברת התעופה קולטת את הנתונים ושומרת אתם במחשבם, לעתים קרובות כאשר רוכשים כרטיס לטיסה סדירה, אזי מקבלים את אישור ההזמנה בו מקום, יתרה מזו, ניתן אף לקבוע את המושבים הרצויים בטיסה ולבצע צ'ק אין מוקדם. מה שנותר לעשות זה להדפיס את האישור ואת הקבלה ואיתם להגיע לשדה התעופה, ( לעיתים אף אין צורך להדפיס אך כדאי שיהיה עמכם).

על הכרטיס האלקטרוני יהיה מצוין מספר כרטיס טיסה, מספר הטיסה, חברת הטיסה לשעות, תנאי כבודה, מיסי נמל, ביטוחים ( באופן כללי ), דרך תשלום, משרד בו רכשתם את הכרטיסים.

לאחר שיש לכם את כל אלו תצטרכו לעבור בדלפק ה Check in, להציג דרכון, תעודת זהות או כרטיס אשראי, כמובן שאם הנכם טסים מחוץ לארץ אז דרכון מתבקש בכל אופן. כרטיס העלייה למטוס יכול להישלח אליכם גם באימייל או ב SMS.

Bar-code
Bar-coded Boarding Pass השלב הבא שכבר קיים מספר שנים הוא הברקוד. ברקוד מקודד אלקטרוני הנמצא על הפלאפון ומתקבל מחברות טיסה מסוימות, יותר מ 200 חברות תעופה עובדות עם ברקוד. עם ברקוד זה אתם עוברים דרך הצ'ק אין ביטחון ופשוט סורקים לכם את הפלאפון, בברקוד נמצאים כל הנתונים לגביכם ולגבי הטיסה, ללא ניירות בכלל.

Simplifying the Business זו חברת בת או שלוחה של IATA אשר עוסקת בעיקר באייך לגרום לתהליך של הטיסה וכול מה שנכלל בכך, יותר נוח וזול ללקוח ובכלל. החברה כל הזמן מאתגרת את עצמה איל לייעל את התעשייה. ב 2010 הופק הברקוד, חוויה קלילה ונוחה יותר לנוסע ויעלה יותר לחברות התעופה. הרעיון היה ליצור טכנולוגיה זולה המאפשרת פיתוח וקומיוניקציה דרך האינטרנט. בסופו של דבר נחסך 3.50 דולר לנוסע.

הברקוד באמת מפשט את התהליך של הצ'ק אין וכל התהליך של עלייה למטוס כאמור ללא ניירת בכלל. לאחר ההזמנה ניתן לקבל את הקוד ע"י MMS, אימייל, אפליקציה או כל גורם אלקטרוני אחר. הבר קוד נסרק ע"י מכשיר מסוים וכל הנתונים של הנוסע ועל הטיסה יופיעו בברקוד ובמחשבים של חברות התעופה. בדרך כלל תצטרכו כן לעמוד בתור כדי להגיע לסורק שמתפעל אותו איש ביטחון.
הבר קוד מכיל נתונים עליכם ועל הטיסה, שם, מספר הזמנה, מספר טיסה, שעות, מושבים, מספר צ'ק אין, שדה התעופה ועוד.

הזמנת טיסה באינטרנט, אתר סקקייסקאנר העולמי תופס את מקומו כאתר הגדול בעולם לחיפוש והזמנה של טיסות באינטרנט, ראו :

 ראו גם : טיסה לכרתים  ראו גם אובר בוקינג

יצירת קשר

ההודעה נשלחה בהצלחה. תודה!